logo wersja-podstawowa granat 1

 

 IEiAK CEBAM

 

MIP logo-1

 

IASFM

 

Zdjecie Nie dosc mile widzianiZapraszamy do lektury kolejnej publikacji na temat sytuacji cudzoziemców w Poznaniu. Publikacja powstała w ramach projektu "Bezpieczny dom", realizowanego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Interwencji Prawnej od kwietnia 2015 do marca 2016. Projekt współfinansowany przez Program Obywatele dla Demokracji ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, wdrażany przez Fundację im. Stefana Batorego w partnerstwie z Polską Fundacją Dzieci i Młodzieży.
Dostępna tylko wersja elektroniczna.

  pobierz plik (2 MB) tutajpdf

 

 

Nie dosc uzyteczniZapraszamy do zapoznania się z rezultatami badań przeprowadzonych w ramach projektu AMIGA. Aktywni MIGrAnci na lokalnym rynku pracy współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS) PO KL i zrealizowanego przez CeBaM UAM w latach 2013-2015. Osoby zainteresowane otrzymaniem papierowej wersji książki, prosimy o kontakt pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  pobierz plik (1,72 MB) tutajpdf

 

 

odgoscidosasiadow-bloch-okladka

Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami badań przeprowadzonych w ramach projektu Bariery i czynniki sprzyjające integracji obywateli państw trzecich na rynku pracy, w służbie zdrowia oraz edukacji. Antropologiczne studium przypadku miasta Poznania współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich i zrealizowanego przez CeBaM UAM w roku 2010. Osoby zainteresowane otrzymaniem papierowej wersji książki, prosimy o kontakt pod adresem: nbloch(at)amu.edu.pl

pobierz plik (2,67 MB) tutajpdf

przeglad wielkopolski-1W numerze zaprezentowano wyniki badań przeprowadzonych w ramach projektu MNiSW pt. Cudzoziemcy w Polsce. Heterogeniczność kulturowa ośrodków wielkomiejskich na przykładzie Poznania.

migracje-okladkaKsiążka przedstawia rezultaty badań etnograficznych przeprowadzonych przez Centrum Badań Migracyjnych oraz Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM w ramach projektu MNiSW pt. Cudzoziemcy w Polsce. Heterogeniczność kulturowa ośrodków wielkomiejskich na przykładzie Poznania w latach 2009-2012. W opracowaniu poddano analizie różne grupy imigrantów, które współtworzą heterogeniczność kulturową miasta: profesjonalistów w sektorze biznesu i edukacji, imigrantów pracujących w handlu i usługach (w tym trudniących się żebraniem), cudzoziemskich studentów, imigrantów „z miłości", wolontariuszy i członków związków religijnych.