„Niech się zintegrują" – brzmi za każdym razem, gdy obcy zgłaszają akces do naszego społeczeństwa. To przestroga, nie rada. Integracja może brzmieć złowieszczo. Kryje się za nią niewypowiedziana lista żądań i oczekiwań. Tym trudniejsza do zrealizowania, że niezwerbalizowana. Ukryte są także opisy ról każdej ze stron. Czasem ze zdziwieniem członkowie społeczeństwa dowiadują się, że w procesie integracji również przed nimi stoją pewne zadania, że oni także muszą coś zrobić.
Integracja to słowo klucz spotkania, które poprowadzi  Anna Dąbrowska ....

Czym jest integracja? Jakie i przed kim stawia zadania? Czy mamy z nią problem?
Integracja to słowo klucz spotkania, które poprowadzi  Anna Dąbrowska – animatorka społeczna, trenerka. Ukończyła Szkołę Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Instytutu Nauk Prawnych PAN oraz kurs trenerski Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych (STOP). Od 2010 roku prowadzi szkolenia z zakresu praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji i mowie nienawiści dla funkcjonariuszy państwowych i urzędników, członkini Grupy Wsparcia Integracji, która działa przy Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. Od 2010 roku koordynuje działania w ramach akcji „Witamy w Lublinie” skierowane do cudzoziemek/ców mieszkających w mieście.

Termin: 17.02. 2016 r. (środa), godz.19.00
Miejsce: Centrum Kultury ZAMEK, Sala Pod Zegarem

Wykład jest częścią cyklu spotkań poświęconych tematyce uchodźczej i migracyjnej organizowanych przez Centrum Badań Migracyjnych.
pdf do pobrania